top of page
D1SaOcdJc8KjAAAAAElFTkSuQmCC.png
Skyggeové z Menfieldu

...před  mnoha sto lety v Augrimu
Rod Skygge pochází z nejchladnější území světa, kde sluneční paprsky nedopadají na zemským povrh Augrimu. Jedná se o jeden velmi starý rod, který dávno sloužil své vlasti Augrimu. Krutá zima, která přebývá po celé rok nesla taky objeti jak fyzické, tak psychické růstu. Každý augrický člověk, chtěl dožít další dne a nezemřít v kruté zimě. Někdo bojoval sám sebou a někdo se postavil čelu osudu. Rod Skygge byl skoro na okraji smrti, kdy po posledním sil se chtěl postavit proti svému vladaři a ujmout jeho místa. Jejich síla nebyla silná jako současný král a za jejich postavení vůči své země je nechal popravit. Král Adelhelm byl velmi zklamán rodem Skygge, který byl nejsilnějším rodem království, jejich armáda by mohla dobýt další království se obrátila proti své zemi. Rod nejednal myšlenkovitě, ale pocitem dál přežít a znovu se postavit na svoje nohy. Rod Skygge potkala nemila věc podobě morové rány, která zabila skoro všechny členy rodiny a jejich lidí. Už nebyli tak silný jako dávno a síla postupem ubývala. Pořád měli v sobě bojovného ducha se dostat výše. Dobře věděli, že mají jenom dvě možnosti, jedna z nich byla se sednout vladaře a nastoupí na jeho místo nebo budou vymazání toho světa. Museli mít plán B jak rod nadále nechat žít. Jeden členů byl poslán po moři k nejbližšímu království, kde měl začít novou kapitolu života. 

 

...v době Lafky
Rod se musel po několika generací úplně skrýt před světem a vystopovat pod novým jménem Skyway. Dobrovolně se vzdali svého jediného boha Odina a veškerý spojeným s ním, vzali křesťanské náboženství, aby zakryli svoje původní místo v Augrimu. V Lafce museli začít od úplné nuly vybojovat se na místo, kde předtím byli. Cesta to byla náročná, ale jejich bojovní duch byl pořád v nich. Po několika letech se dostali poděkování podobě získaného území v Lafce a mohl se dostat na místo, kde předtím byli. V Lafce nemuseli bojovat krutou zimou, která vládne v Augrimu a jejich pokrevní linie se více rozrůstala a rod mohl nadále žít


...v době Halburnu   

Ne jednalo se o žádné hlubší spojení s královstvím, ale o čistě ryzí lásku mezi dvěma lidmi a rod neměl žádné plány se dostávat dále, kdy svoje místo měl vybudované v království v Lafky. Láska to nebyla věčná nebo osud nepřál dvoum krásným párům krásný život, ale nechal za sebe něco. Jednalo se o dalšího člena rodu Skygge, který zamíchal kartami. Před tím, než malý hoch měl být odsouzen životu na ulicích se ho ujala jedna členka rodu, která ho vzala sebou do Lafky. Kluk vyrůstal po boku své rodiny, než z něho se stal skoro dospělí muž.

 
...v době vlády rodu Mortici v Mensfieldu 

V kraji Mensfieldu vládne tamní hrabě Mortici, který se svým těžbou černého uhlí byl známý až v království Lafky, kde byla jeho produkty dovážení. Nejedná se o nějaký velký podíl co by kraj v Lafce se mohl zbohatnout, ale jen přátelské dary. Mezi rodem Skygge a rodem Mortici je více než obchodnická přátelství, ale spojení dvou rodu. Hoch, který malém se stal jeden z děti žebrající na ulicích má v sobě krev Morticů. Dlouhá léta hrabě Mortici nevěděl, že v jiném království běhá jeho krev, když hoch celé roky vyrostl po boku své rodiny Skygge. Hrabě Mortici se vydal do kralovstvi Lafky a by sebou vzal hocha a vyrůstal po boku rodu Morticů. Po několika letech se hoch, který nebyl už tak malý se stal mužem byl celý věrný rodu Mortici. Za jeho důvěrů byl odměn titulem baronem z Mensfieldu a stál po boku lorda Jonathana, který se stal hrabětem Mensfieldu a on jako jeho pravá ruka. Po pádu hraběte Jonathana vzal Lorenzo jako správce kraje, aby ekonomická stránka se nerozpadla. Po více než dva roky po smrti hraběte Jonathana Draco Mortici nastupuje na jeho místo Lorenzo Skygge, který se stává hrabětem Mensfieldu. 

 

…vláda rodu Skygge v Mensfieldu

Rod si mohl zapsat další území v království Halburnu a být prvním historicky rod, který se dokázal vybudovat své místo na dvou královských zemích. Hrabě Lorenzo si dobře uvědomoval, že to budoucnu bude dělat problém s jménem rodu, proto vzal původní jméno rodu Skygge. Hrabě se nechtěl vzdalovat od běžných tradic Mensfieldu a dále pokračovat po stopách rodu Mortici. Těžba černého uhlí je jednou obživy kraje, ale po pádu Jonathana se těžba zastavila na několik měsíců. Někteří se chtěli vrátit zpět do rodných krajů nebo nebyla žádná práce, kterou mohli dělat. Hrabě musel rychle jednat a ostrov sehnat nové lidi, aby navrátil pracovni silu. Nový občasné Mensfieldu pocházejí z Lafského království, ale na ostrov nepřejeli rolníci, ale služebnictvo a garda, která bude sloužit Hraběti Lorenzo Skygge. 

Nell

Současný hrabě
6b83c3d594884bad18db001e33e14f85.jpg
D1SaOcdJc8KjAAAAAElFTkSuQmCC.png
06ec1ed2bf3d265e23c20448e7bb9e82 - kopie
Rod je ve spojenectví s:
stažený soubor (3) - kopie.png
Mortici
image0_edited.png
Skyway
Rod je ve sporu s:
lottwayerb.png
Lottway
H4vy1nOUJlAAAAAElFTkSuQmCC.png
Thorn
bottom of page