
.jpg)
ekonomická a politická Situace v herním světě v roce -1617-



Augrim
Augrim s Adarem si řídí vlastní ekonomiku a od zbytku království se distancují. Nehrnou se ho válek, ani neslibují spojenectví. Královské město Samara je nejseverněji položeným královským sídlem, jež denodenně bojuje s nehostinným vlivy počasí. Augrimská tradice v zocelení těla i duše královské rodině zakazuje přestěhovat se do daleko příznivějších podmínek na jihu. Tvrdí se, že Adar má tak silnou vojenskou moc, že pokud nadejde den, kdy se účastní jedné z bitev, vítězná strana je předem daná. Tomuto království vládne král Jochen IV. Adelhelm se ženou Gabrielle rodu Agelar. Královna koruně dala několik dětí, ale dnešních dnů se dožilo pouze jedno z nich. Ale kromě oficiálního nezletilého potomka, král má ještě přiznaného, dospělého levobočka.
Hlavní město: Samara
Náboženství: Stoupenci Ódinovi
Král: Jochen IV. Adelhelm
Adar
Narozdíl od svého bratrského království Augrimu, Adar pro své sídlo zvolil nejúrodnější půdu, kterou toto Bohem zapomenuté království nabízí. Tato země je velmi suchá a hornatá. Stejně jako Augrim, ani Adar se nevrhá do dění v ostatních království. Obě spřátelená království jsou provázaná i krví, to protože se už spoustu generací domlouvají sňatky mezi adarským a augrimským dvorem. Když král Elmer Irmhild, první svého jména, pojal za manželku Adelain Adelhelm, sestru Jochena IV., nebylo to ničem neobvyklým. Mají tři mlaďoučké potomky. - dvě dcery a syna
Hlavní město: Kazan
Náboženství: Stoupenci Ódinovi
Král: Elmer Irmhild

.png)



Vorau
Vorau je maličké královtví. Jeho vzniku dal tehdejší kontroverzní král Aleksej I., který chtěl své království rozdělit mezi oba syny. Kdo dostane jak velké pozemky rozhodlo několik sérií pěstních soubojů. Nynější vorauský král Andrey II. si brousí zuby na velkou část území Lafky, kterou si jeho předek nechal propadnout mezi rukama. Pochopitelně, se svým daleko větším sousedem se však nemůže měřit.
Královská rodina Dimitri světu ze svého hospodářství a řemeslnictví příliš nabídnout nemůže, ale je pravdou, že lepší sýry, než ty z Vorau, nikdy neokusíte. Toto království je v podepsaném spojenectví s Halburnem, Moltenem, Navalem i Lafkou.
Hlavní město: Perm
Náboženství: Křesťanství
Král: Andrey II. Dimitri
Lafka
Hned po Moltenu, Lafka je považováno za jedno nejbohatších království. Vše, co projde pod rukama řemeslníků z Lafky je zárukou skvělé kvality. Žádné drahé kameny nejsou tak třpytivé jako ty z Lafky a i jimi zpracované zlato se hodné snad jen králů. Rozhodně alespoň jednou za život musíte okusit čokoládu z Kamniku. A mít ve stáji koně z těchto krajů vás dostane do té nejlepší společnosti. Král Aleksej VII. je známý svým lehce surovým smyslem pro humor, a jeho choť Viyktorye je žena krev a mléko o dobré dvě hlavy vyšší, než její manžel. Mají tři syny a dvě dcery; všichni jejich potomci jako by matce z oka vypadli. Možná právě proto, má král i přes očividné bohatství problém svým dětem sehnat dobré partnery, kteří by se ze sňatku nevymlouvali.
Hlavní město: Kamnik
Náboženství: Křesťanství
Král: Aleksej VII. Kuznetsov


Porto
Zde najdete ty nejkrásnější pláže a snad ani moře není nikde modřejší. Portu se přezdívá Pirátské království. V jejich přístavech se to hemží piráty a lehkými děvami. Traduje se, že na Ostrově sv. Anny, který leží sto kilometrů od portských břehů, je zakopaný poklad, jehož majitel by svým budoucím bohatstvím překonal Molten s Lafkou dohromady. Nejeden námořník na tomto místě už ztratil hlavu a nejedna pirátská loď potopila druhou, aby si ostrov ubránila pro vlastní lup. Ti rozumnější téhle povídačce nevěří.
Porto je dnes tiché království. Po válce, ve které byl na poražené straně, je bez spojenců a jeho hranice visí na tenkém vlásku. Z tohoto království se vyváží pouze koření.
Král Altair II. Amaro má po své zesnulé ženě již dospělého dědice. Zbytek početného potomstva následovalo matku do posmrtného života. Altair II. nezapře, že po světě pobíhá plno jeho bastardů.
Hlavní město: Corby
Náboženství: Křesťanství
Král: Altair II. Amaro




.png)
Molten
Největší a nejbohatší království je to moltenské. Král Eduard III. Diogo, bratranec Henryho VI. Bailey, zdědil korunu země, kterou jeho otec nahromaděnými majetky vyzdvihnul nad jeho korunované sousedy. Má velkou moc ve své vojenské síle, to především díky své velké rozloze, která je hustě obydlena. Skvělá půda dokáže nasytit celé království a vydělávat i za hranicemi. Molten, kromě obilí, rozváží i své skvělé látky a ebenový nábytek. Ale bohatý Molten má své pomluvy a povídačky, které se šuškají mezi lidem. Tvrdí se, že zemi ve skutečnosti vládne královna Anna, nikoliv její choť, který je o jedno desetiletí mladší. Společně mají jednoho syna. Král Eduard čas od času hledá chvíle něžnosti u jiných žen, takže jeho potomstva je víc. Eduardovo nejznámější a jediný uznaný levoboček žije v Ostenském paláci.
Moltenské království je v pevném spojenectví s Halburnem. Ale podepsaný mír a přátelství má i s Trimem, Lafkou, Vorau, Navalem a Turesem. Naopak, na pomezí míru a další války je s Kutasem, Kahilem a Litvou.
Hlavní město: Harlow
Náboženství: Křesťanství
Král: Eduard III. Diogo




Naval
Mladičký mládenec Marten II. Aztekz zrovna usedl na trůn a po svém otci zdědil malé, ale pokrokové království. Ti nejlepší z nejlepších léčitelů pochází z Navalu. Své vědomosti si dědí ze generace na generaci a jejich studijní úspěch a praxe jsou tajemstvím, které neopouští hranice Navalu. Naval nemá žádné oficiální spojence, ale již dlouho udržuje mír se všemi královstvími.
Hlavní město: Luton
Náboženství: Křesťanství
Král: Marten II. Aztekz
Tures
Srdce severovýchodních zemí, které si pro své umístění nerado dělá nepřátele. Král Aden Baran I. je už velmi starý . Přežil své tři ženy i tři z jeho pěti potomků. Královská pokladna Turesu je téměř prázdná, ale naopak, tureská hrabství velmi prosperují. Královo nejstarší dcera je provdaná za bohatého tureského vévodu, který jen čeká na blízkou smrt krále, aby dvoru mohl dát nový nádech. Kromě cukroví a na svou obstojnou kvalitu levné látky, z Turesu se toho v posledních letech příliš nevyváží.
Hlavní město: Sora
Náboženství: Křesťanství
Král: Aden Baran


Trim
Svatá říše. Domov papeže Dorotétia II. a útočiště celé církve. Trim je jedním ze čtyř nejmocnějích království a ačkoliv se svým bohatstvím nemůže rovnat honosné Lafce, ani elegantnímu Moltenu, v otázkách církve je to právě Trim, kdo má hlavní slovo. Král Edmundo II. Dolce se ženou Franciscou jsou s papežem v přátelském vztahu a rádi využívají přízně církve. Je jen otázkou času, než se jednomu z ostatních králů tento politicky nezdravý vztah bude zdát překážkou ve věcech jeho i zbylých království. Královna Francisca mladému králi zatím nedala žádného potomka.
Prozatím se s Trimem nechce do sváru dávat nikdo a ani trimský král Edmundo II. oficiálně nenazval nikoho svým nepřítelem.
Hlavní město: Tivoli
Náboženství: Křesťanství
Král: Edmundo II. Dolce






Nirvala
Botan Mai Kotone je moudý král, který se zbytečně nehrne do zbytečných sporů. V nejužším spojenectví je s Talinem, jehož králi dal svou nekrásnější dceru. Kran je domovem festivalů, hudby a tance. Je až nemožné podlehnout nirvalským éterickým tanečnicím a nepozastavit se, abyste si poslechli jemnou, nirvalskou hudbu, která vznikla spojením dechovým a strunných nástrojů. Královské město Kran je živený průmyslem svých hrabství, která jsou královi Botanovi na smrt věrná.
Hlavní město: Kran
Náboženství: Buddhismus
Král: Botan Mai Kotone


Talin
Kulturou je podobný Nirvale, ale umění je zde daleko odvážnější a ulice znatelelně špinavější. Talin se živý především z darů moře a hned po Halburnu vytváří ty nejlepší lodě. Mladý král Zhao Hang XII. po svých předcích zdědil hemolifilii a tuto nemoc pravděpodobně předá i svému nenarozenému synovi. Talin je v otázkách politiky velmi tichý, dá se říct, že jediný kontakt udržuje se sousední Nirvalou.
Hlavní město: Bari
Náboženství: Buddhismus
Král: Zhao XII. Hang





Litva
Když litevský král Quin Savier II. bláznivě prohlásil své náboženství za jediné opravdové, vytvořil si mnoho nepřátel. Litva je čerstvě poraženým královstvím, které si jště líže rány z boje. Za své spojence považuje sousední Cahil a Kutas, a to stále i přes to, že v tehdejší válce mu byla nabídnuta jen minimální pomoc. Quin II. je hlučný a naivní král, který často jedná pod nátlakem mocnějšího vládce Cahilu. S královnou Asalou má jednoho dospívajícího syna.
Hlavní město: Odessa
Náboženství: Islám
Král: Quin II. Savier


Cahil
Cahilský král Eimen Yusuf III. je arogantní a závistivý vládce, který čeká na svou chvíli. Rád provokuje a je slyšet, ale není hloupý a drží se těsně u hranic zdvořilosti, které mu zajišťují bezpečí. Eimen II. tiše připravuje válku s Trimem, kterému chce odendat post Svaté říše - tahle nálepka totiž před sto lety náležela cahilskému Cologne. Cahil by se svým bohatstvím mohl rovnat i Lafce, ale nedostatek silných spojenců a vojenské síly z něj tvoří politicky znevýhodněné království.
Cahilský obchod je petrý a najděte v něm vše od pohublých slepic po zlatem prošívané kabáty. Král je ženatý s krásnou Jasminou, která mu již dala tři syny. Ale jedna žena královi nestačí a své bastardy má v po celém Cahilu, Kutasu i Litvě. Velkou část země tvoří pouště.
Hlavní město: Cologne
Náboženství: Islám
Král: Eimen III. Yusuf



Kutas
Tichý Kutas díky své poloze vždy žil ve stínu výzarnějšího Cahilu a Litvy. Tohle prokletí se ho drží i dnes a král Azra Elif VII. je svou vojenskou silou připravený kdykoliv podpořit Cahil. Po celých hranicích s Litvou a Kutasem se táhnou suché pouště.
Hlavní město: Arezzo
Náboženství: Islám
Král: Azra VII. Elif




Severní a Jižní Pól
Jediným královstvím, na jehož trůnu skutečně sedí žena - královna smrt. Našlo se pár odvážlivců, kteří se vydali na průzkum ledových středů země, ale nikdo z nich se nevrátil. Lidstvo je pravděpodobně ještě příliš mladé, aby mohlo objevit nebezpečné krásy těchto míst.

Vzory jazyků a kultury:

Halburn: Anglie
Augrim: Norsko (studenější podnebí)
Adar: Norsko (teplejší podnebí) - adarština je velmi podobná augrimštině
Vorau: Ukrajina
Lafka: Rusko
Porto: Portugalsko,
Molten: Francie
Naval: Belgie
Tures: Rakousko
Trim: Itálie
Nirvala: Čína, Japonsko
Talin: Čína, Japonsko - talinština je velmi podobná nirvalštině
Litva: Irán - litevština je používaná jen vzácně, v Litvě se mluví především cahilštinou
Cahil: Arábie
Kutas: Turecko - na východu království je častěji používaná cahilština