top of page
Válečná NPC k nalezení zde.
Edward Diogo
Baron z Harlow

 * 1608

Nemanželský syn moltenského krále Eduarda Diogo III. a lady z Lybsteru Evangeline Burton. 

Mladý baron a královský bastard vyrůstá na  halbursném dvoře, vychováván učiteli a svou matkou. Tiché, ale pozorné a učenlivé dítě.  Dost naivní, což je k jeho velmi nízkému věku pochopitelné. 

V Ostenu má soukromé moltenské učitele, vlastní neobývaný dům v Harlow a má slušnou doživotní rentu z moltenské královské pokladny. / Po smrti matky se vrátil do Moltenu.

stažený soubor.png
Molten
black-crown-md.png
Timothy a Helen Burton
Hrabě a hraběnka z Lybsteru

* 1560 - †1611, *1558 - †1611

Hrabě své území a lid spravuje vlídnou rukou. Jeho rozhodnutí bývají moudrá a neunáhlená. Timothyho konexe sahají až za hranice Halburnu, což využívá jak 

k obchodu, tak pro vzdělání svých dětí a zviditelnění jejich jména.  Se svou ženou má čtyři, dnes již dospělé děti - dva syny a dvě dcery. 

Manželé Burton jsou silně věřící  podporovatelé křesťanské církve. /MRTVÍ (zabiti během útoku rebelů na oslavě narozenin královny v ostenském paláci)

stažený soubor.png
Theodor Lottway
Hrabě z Colchesteru

*1553 - †1611

Po rodinných sporech se stal prvním hrabětem z Colchesteru, který se více zajímá o své poddané než o vlastní pohodlí a spokojenost. Velmi inteligentní a ambiciózní muž, leč chladný ke svému okolí a vlastní rodině, neštítil by se zabít vlastní pokrevní příbuzné, kdyby to bylo třeba. V životě měl doposud šest žen, z nichž pět mu dalo dohromady devět dětí, sám se pokládá za prokletého co se týče lásky. Věrnost koruně je u něj na prvním místě./ MRTEV (mor)

lottwayerb.png
Veronica Caldaway 
Lady z Howe/bývalá hraběnka

*1562 - †1612

Nekompromisná a tvrdá žena ktorá si otvára srdce len k svojej rodine, bohu a subjektom pod sebou. Viera je jej alfou a omegou. Jej svadba s grófom Baltazárom Caldawayom bola ako jedna z mnohých na upevnenie vzťahov cirkvi a rodiny Caldaway. Je obdarená svojím jazykom a schopnosťou akou sa jej poddaný Howe oddávajú a jej mužovi. Potrpí si na zvyklosti a tradície. /MRTVÁ (zabita synem)

unnamed.png
Lili

*1601

Liliana, prezývana Lili či Metla. Jeho záľubou sú stajne, kde sa na plný úväzok venuje lovu potkanov, krtkov, ježov a všetkého čo sa pohne a vyzerá ako skvelá potrava či hračka. Krásny drobec vyrástol v celkom objemného predátora ktorý na sebe často nosí piliny a slamu zo stajní kde trávi večšinu času. Vychádza s koňmi a keď je niekto v blízkosti stajní zrejme mu donesie čo to mŕtve pod zub. Rada sa škrabká a hladká ale len ak sama uzná za vhodné, inak vám rozdrása ešte aj ruky.

Lybsterská kočka
Prudence Fletcher

*1549

Žena pocházející z Lafky se skvělými mravy a vychováním. Narodila se do bohaté měšťanské rodiny, později se stala služebnou rodu Mendenhallů. Při sňatku jedné z urozených dcer rodiny se dostala do Halburnského Colchesteru. Stala se chůvou Lottwayovských dětí, sama vychovávala jedinou dceru tehdejšího hraběte, které také nahrazovala matku. Prudence následovala Letu Lottway i do Ostenu, kde momentálně vystupuje jako její nejvěrnější služebná, a také jako jedna z chův korunního prince Jeremyho II. Baileyho.

Služebná, královská chůva
d61a14cdbbb489a3bd141bf15d8f9c4b.jpg
Alice Albret
Lady z Moltenu

*1550

Alice je dáma v letech, ale elán ji nechybí je totiž strašně energetická a ráda se plete do věcích do kterých jí nic není. Miluje své vnoučata, jenže ta už odrostla a když už ani pravnoučata nepotřebovala rozmazlování své prababičky a ona byla vdova, rozhodla se i přes období války dostavit za svým vnukem do Frostfordu, kterého dlouho neviděla a poznat tak své nové pravnoučata. Alice se těší, že bude někde potřebná, bude rozmazlovat, ale i vychovávat své pravnoučata a starat se i o jejího vnuka, který přišel o matku a ženu.

Vzor7.png
3a8be0949f8cb602c7630101d268aaf1.jpg
Vincent Arboragi

*1562

Vincent pracuje u Castellů velice dlouho a již odmalička byl učitelem a ochráncem Arthura. Po smrti vévodkyně, kdy se Arthur stal hrabětem se on stal jeho rádcem, ale také i osobním gardistou.

Ovládá umění šermu, sebeobrany, etiku a historii. Také mluví plynule trimsky, moltensky, porstky a litevsky.

Rádce Arthura IV. Castella
original_edited.jpg
Lydia Duffey a Aday Morvell
Dvorní dámy Jejího Veličenstva

*1594, *1594

Ačkoliv každá z dívek pochází z jiného rodu, obě se k sobě chovají jako sestry; vyrůstaly spolu u Lafského dvora, a společně se na příkaz svých otců vydaly do Halburnu, jakožto dvorní dámy pro mladou královnu. Obě dívky jsou nerozlučné, je opravdu výjimečné, když je u dvora nepotkáte bok po boku.

erb2.png
erb1.png
bfc183c5-full.webp
David A. Hamilton
Sir z Ostenu, králův komorník

*1546

Pátý syn ostenského obchodníka,. Štěstí mu dopomohlo získat práci na královském dvoře. Po dvaceti  letech oddané služby byl samotným panovníkem obdarován rytířským titulem. David je vdovec, se dvěma dospělými syny, kteří zpravují získaný dům ve městě. Král na svého osobního sluhu nedá dopustit a mnohdy je jediný David tím, kdo smí vkročit  do královo komnat.  Sir  Hamilton vždy ví, co je pro Henryho VI. nejlepší a co panovník zrovna vyžaduje. 

kingdom_of_minden_by_sapphirecrusader_de
Kahlan
Služebná hraběte Burtona

*1587

Kahlan je zkušená bylinkářka, která pracuje ve službách hraběte Burtona v Lybsteru jako služebná a porodní bába. Má syna Luciuse.

MV5BMzI0NzE4NjgwMV5BMl5BanBnXkFtZTgwOTMw
Giovanni Barbetta
Kardinál

*1547

Duchovní muž původem z Trimu. Vysoce inteligentní,  s ohleduplným a uhlazeným vystupováním, avšak s hned několika kostlivci ve skříni. 

1200px-Western_Syriac_Cross.svg.png
Dorian Wallace
Baron z Colchesteru

*1579

Oddaný svému rodnému kraji a lennímu pánu, nedůvěřivý vůči cizincům a nebezpečný pro své nepřátele. Dorianovi není politika cizí, do intrik se ale nepouští a dává si vždy dostatečný pozor na svá slova a jednání. Většinou doprovází svého hraběte na cestách, a pokud už zůstává v Colchesteru, v době nepřítomnosti Lottwayů se stará o kraj.

Erb3.png
MV5BODg1MmI4OTYtOGNjMS00NGJmLTkzODItZGYz
Daphne Blackburne
Královnina hofmistryně

*1573

Daphne byla manželkou rytíře z Carranu a také řadovou dámou, u dvora se ale těšila oblíbenosti a díky svému elegantnímu vystupování, vzdělanosti a smyslu pro pořádek se po smrti svého manžela vypracovala až na vrchní hofmistryni Jejího Veličenstva. Daphne má na starosti jak denní rozvrh královny, tak také jejích dvorních dam. Stará se o královnino blaho i pohodlí a společně s Prudence často slouží jako rádkyně Jejího Veličenstva.

erb1.png
tumblr_989ca5efdfaff7def5dc0536a3d77b5f_
Cecilia Calliwell
Lady z Berktonu

*1603

Jediná žijící dcera barona Calliwella z Berktonu. Cecilia je energetické děvče, přesto dokáže posedět na místě a pilně se věnovat studiu, které od ní otec vyžaduje. Většinu svého času stráví s vybranými učiteli, případně se svou babičkou. Chvil strávených s otcem si cení nejvíce, neboť se s ním kvůli jeho pracovní vytíženosti nevídá tolik, přesto je jím z jeho strany stále rozmazlována různorodými dary.

Calliwell erb.png
Richard_Cypher.jpg
Geret Horner
Sluha barona Burtona

*1582

Rodina Horner pracovala pro rodinu Burton jako lesnicí z Lybsteru, ale nejmladší syn Geret chtěl lepší život. Požádal zesnulého Hraběte Burtona zda by nešla práce v jeho sídle. Geret jako mladý klučina začal pracovat jako pomocník v kuchyni, kde se pomalu dostával do pozice služebníka. Ke Christianovi se dostal nedávno, když ho samotný lord poprosil, jestli by mu nedělal společnost při cestách. Christianovi se Geretova práce líbila, že svého otce poprosil, jestli by Geret nemohl být jeho osobní sluha. Od té doby je jeho věrný sluha a majordomus Northburry. 

Giacomo De Luca
Trimský umělec

*1596

Mladý, ale talentovaný trimský umělec pocházející z vyšších společenských vrstev, který se dostal do služeb rodu Leightonů, aby svými díly zveleboval místa duchovního rozjímání a také se podílel na rozkvětu lartonské umělecké školy a k ní přidruženého cechu. Pro svůj cit pro detail je vyhledávaným portrétistou, avšak téměř nikdy není s výsledkem své práce dokonale spokojen.

De Luca erb2.png
2ce229b1477aae2d0af94704afe4fb31.jpg
Trixana Skonse
Nájemný vrah ve službách Lorenza Skygge

*1585

Pochází z Augrimu, kde prošla tvrdým výcvikem, pak se s rodinou přestěhovala do Lafky, kde její výcvik pokračoval. Seznámila se s rodem Skyway a začala pro něj pracovat. Je chladnokrevná a bezcitná, neštítí se ničeho. Umí bojovat, stopovat či zametat stopy. Má ostrý jazýček a ráda ubližuje ostatním nebo když někdo ubližuje jí. Dává přednost ženské společnosti. Je věrná pouze Lorenzovi, pro kterého pracuje a se kterým dorazila do Halburnu.

436591.jpg
Silvian Latura
Faráž z Coalfellu

*1556

Významný představitel halburnského kléru. Pravidelně slouží mše a funguje také coby osobní zpovědník hraběte Lanetta. Společně s ním a oběma barony zasedá v nejvyšší radě, kde jsou probírána závažná témata týkající se správy Coalfellu. Jedná se o muže zcela oddaného své životní dráze božího služebníka. Přislíbil nosit bílé roucho tak dlouho, dokud nebude z jeho domovského hrabství vymýcen i ten poslední náznak kacířství. Společně s jeho milostí se aktivně zasazuje o možnost vybudovat na zdejší půdě nový klášter a s ním spojené skriptorium, což by vedlo k velkému rozvoji vzdělanosti v této části království.

1200px-Western_Syriac_Cross.svg.png
Outlander_Book2_ColumMacKenzieGaryLewis.
John Tiffoe
Baron z Ostenu

*1560

Manžel baronky Meredith Tiffoe se kterou má dva syny a jednu dceru. Oba dva žijí v sídle v Ostenu, které stojí na menším pozemku, který John spravuje. Sídlo zároveň slouží jako známá dívčí škola. John je poměrně klidný a vyrovnaný muž, který rád loví a nebo se věnuje správě svého pozemku. Je zkušený obchodník a stará se tak co se do Ostenu dováží a vyváží.

stazeny_soubor.png
206-1_cerny-mops.jpg
Hector
Mazlíček hraběnky Leighton

*1610

I přes svou "velikost" se Hector stal postrachem Howeského panství; na svém rozvrhu má kromě spánku doprovázeného hlasitým chrápáním také prohánění zdejších zvířat a přidělávání práce služebnictvu, které po něm neustále uklízí natropený bordel složený z rozervaných polštářů, případně špinavých stop jeho tlapek na podlaze. I přes své nedokonalosti ho jeho panička vidí jako naprosto dokonalého a roztomilého společníka, na kterého nedá dopustit. Hectora lze často spatřit v nějakém z jeho oblečků s tlamou ušpiněnou od všelijakých cukrovinek.

ancientmedieval019.1.jpg
Joanna Ludlow
Služebná v Coalfellu

*1596

Prostá, nikoli však prostoduchá mladá dívka, která svou nevinností a příjemným vzezřením zaujala lorda Lanetta natolik, že ji během očisty bývalého sídla Graftonů jako jedinou z původního služebnictva ušetřil trestu. Místo toho ji co nevidět přijal do svých služeb, aby pro něj vařila, uklízela a vykonávala další domácí práce. Zpočátku se Joanna svého nového pána bála, ale postupně na něj změnila názor a brzy začala pečovat také o jeho zbylé potřeby. Je citlivá, dobrosrdečná a pochází z velmi chudých poměrů na venkově. Jako správná křesťanka chodí pravidelně na ranní mše a ke zpovědi.

Vincent Godfrey
Rytíř z Lybsteru, rádce Adama Burtona

*1578

Vincent bol muž talentu a šťasteny v jeho šestnástich rokoch zložil skúšky a prísahu rytiera. Obdivuje  zbrane a nie je žiadna čepeľ s ktorou by si nerozumel a pri tom ako trávil čas na cvičisku ešte v mladom veku spoznal i Adama. Je to majster očí či uší. Vincent sa vyžíva v bolesti druhých v tom keď tí ktorí idu proti záujmu Lybsteru trpia, nebráni sa vydieraniu, vyhrožovaniu či dokonca mučeniu druhych. Často k zisku využíva služobníctvo. Jeho najlepším priateľom je mladá orlica Arthemis.

download (2).png
Robert Trevet
Baron z Lybsteru, rádce Adama Burtona

*1584

Majster luku. No ide o skvelého taktika, ktorý i protivietor pri lukostreľbe dokáže využiť proti vám. Kým Vincent zodpovedá za veci armády, Robert je skvelý i v otázkach mimo boja  no ak niekto ohrozuje Lybster či Northburry a jeho záujmy stojí po pravici Adama. Nie je len skvelým lukostrelcom ale i šermiarom. Nevyžíva sa v smrti a skôr je milovníkom. Má dvoch synov a jedného priznaného bastarda.  Medzi mužmi jemu rovnými kde si rád napriek svojej povesti zavtipkuje i s Vincentom ktorého ako jedného z mála pokladá okrem Adama za seberovného.

download (6).png
Katie-McGrath-as-Morgana-katie-mcgrath-4
Ruvella Renard
Lady z Forchesteru

*1582

Přestože byla bezdětnou vdovou po hraběti Graftonovi, nejvíce utrpení zažila z rukou jeho syna Kolmara. Dočasnou útěchu nalezla v rukou církve a pro své důležité svědectví byla očištěna od veškerých podezření z kacířství. Nyní se pod svým dívčím jménem vrátila do rodného kraje v naději na lepší budoucnost. Je to žena mnoha tváří, která se neštítí sáhnout k intrikám, aby dosáhla svého. Přestože se z pobytu v kobce zcela zotavila, zůstaly části jejího těla pokryté jizvami od nenasytných coalfellských krys. To se tedy zvláště na krku snaží zakrýt pestrobarevnými šálami či silnou vrstvou líčidel.

Ruvella.png
c64e852319fe66fd59a15f901bca6504.jpg
Sebastian Saint-Claire
Rytíř z Moltenu

*1559

Bývalý člen v současnosti již neexistujícího rytířského řádu svaté Kláry, který ve svém kruhu sdružoval jen ty nejschopnější muže ve zbrani. Zbožný muž, vysloužilý generál a rovněž člověk nevídaných organizačních schopností. Přes svůj pokročilý věk se stále těší bystré mysli a dobrému zdraví, za což dost možná vděčí asketickému způsobu života a vrozené dlouhověkosti spojené s jeho rodem. Mentor a dobrý přítel hraběte Joachima Lanetta. Rozhodl se vyhovět jeho prosbě a odcestovat na daleký Coalfell, kde vykoná své poslední velké životní dílo. Tím bude tolik potřebná reforma zdejší armády před nadcházejícím válečným konfliktem.

děda.png
Ee6F5XXWAAUdSob.png
Casper Lanett
Lord z Coalfellu

*1595

Mladší bratr hraběte Lanetta. Pro svůj až nápadně odlišný vzhled od většiny plavovlasých příbuzných je mnohými považován za nemanželské dítě bývalé baronky Kaylin Lanett, jejíž četné milostné avantýry s muži tuto teorii vždy velmi zdatně podporovaly. Jako naprostý opak svých sourozenců je pověstný svojí zálibou v hazardu a alkoholu. Přestože je pomyslnou černou ovcí rodiny, doposud nevykonal nic tak strašlivého, aby jeho činy nebylo možné napravit omluvou či peněžitým odškodněním. V důležitých záležitostech zatím vždy jednal dle bratrovy vůle, nese to však s jistou nelibostí.

AWlZ6PKQ7yMJAAAAAElFTkSuQmCC.png
David_Kostyk_Netflix.jpg
David Kostyk
Baron z Howe

*1592

Najmladší z barónov z Howe. Napriek tomu že pôsobí večšinou hekticky. Svoje postavenie si zaslúži. Nie len menom ktoré zdedil po otcovi ale aj jeho znalosťami. Ovláda jedenásť jazykov, i keď Talinsky a jemu podobné jazyky nie, v ostatných je zdatný. A ovláda ich na obchdonej úrovni. Dalo by sa povedať že jazkmi kompenzuje neschopnosť zabiť i muchu. Ma rád zvieratá a vie jazdiť na koni ale bojí sa na nich jazdiť preto chodí skôr v kočiari.

stažený soubor.png
Ivan_Netflix.jpg
Leonard Wington
Baron z Howe

*1569

Neni čo práve usmievavý človek, po pravde? Asi by si radšej odhryzol vlastný jazyk ako sa usmievať na niekoho. Je to vážený muž ktorý sa nebojí druhých mučiť alebo sa chopiť práce kata ak sa to od neho očakáva.  Iróniou je že dokáže byť i nesmierne starostlivým a  všímavým mužom i keď by ste mu to z tváre nevyčítali. Má troch synov a dceru ktorí žijú u jeho brata neďaleko Ostenu stále na území Howe. Ovdovel a zrejme jediným kto mu dokáže vyčariť úsmev na tvári a i to keď ich zrejem nikto nevidí je Vellier. Nathan je jeho dlhým priateľom a sám gróf ma za to že ti dvaja sú skôr vzdialenou rodinou.

stažený soubor (1).png
Benjamin Thomson
Frostfordský generál

*1560

Narodil se do rodiny bohatého obchodníka a odmalička byl veden a k boji a když byl starší, učil se vojenskou strategii, když se sám nechal naverbovat k frostfordským vojákům. Získal tak tvrdý výcvik, bojoval v několika bitvách a byl pasován na rytíře až se vypracoval na uznávaného generála, který má na starost trénink a verbování Frostfordských vojáků. Pracuje pro Castelly již víc jak 20 let. Je to čestný a pracovitý muž, který rád sbírá různé zbraně.

Benjamin.png
Alberto Nocture
Baron z Frostfordu

*1580

Baron původem z Trimu, který se přestěhoval do Halburnu se svou rodinou, ještě když byl malý. Vzdělával se ve všem možném, především ho bavili cizí jazyky. Po několika letech se stal baronem Frostfordu, kdy pomáhal ještě tehdejší vévodkyni s jeho správou a potom mladému hraběti. Je to workoholik, který je až příliš pečlivý a nesnese lenost nebo chyby. Je vážný, ale taky chytrý a hlavně loajální. Je to spíše introvert a rád tráví čas o samotě.

Alberto.png
Samuel.jpg
Samuel Beltone
Baron z Frostfordu

*1589

Mladý baron, který získal své místo hned potom, co byl jeden z Frostfordských baronů popraven. Je to umělec a romantik, avšak odmalička ho přitahovali muži a sám ženskou společnost nevyhledává. Často flirtuje s mladými lordy či sluhy. Je laskavý a má smysl pro humor. Vyniká skvěle v několika jazycích jako Trimština, Lafština, Portština a Navalština. Má dobré diplomatické schopnosti a vše se snaží řešit v klidu, rozumí také velice dobře politice.

Samuel.png
tumblr_20515a2afa939e3b842bcc6ee47128be_99aba944_500.jpg
Linda Mittermeier
Služebná Alessy Leighton

*1592

Linda byla osobní služebnou baronky Vauville, a poté, co její manžel zemřel, byla společně s její jedinou dcerou vyslána do Halburnu. Linda se v průběhu dlouhé cesty stala velmi dobrou přítelkyní Alessy Leighton, a doprovází jí téměř na každém kroku... tedy, pokud jí zrovna nehlídá její domácí mazlíčky. Mluví pouze turesky.

Ethan Harrington
Baron z Caisteru

*1579

Loajální a čestný muž, který je svému hraběti pravou rukou i důvěrníkem, snad i z toho důvodu, že je svému pánu blízko věkem a zná se s ním prakticky celý život. Společně s ním se účastnil i válečného tažení, takže o jeho schopnostech s mečem není sebemenších pochyb. Je velmi dobrým střelcem, má rád lov, ale neholduje alkoholu. Na politickém poli se vyzná, ale k intrikám a podlostem se na rozdíl od jiných neuchyluje. Je šťastně ženat.

HarringtonErb.png
Christopher Mortmain
Baron z Lartonu

*1577

Ambiciózní, mnohdy nelítostný a neoblomný muž, který ve svém mládí při válce s Portem a Litvou přišel o oko, což ho ještě více zocelilo a nijak mu nepřidalo na kráse. Je si moc dobře vědom toho, že jeho hrabě se ve věcech válečných a vojenských nevyzná, což z něj dělá zcela nepostradatelného pobočníka a také hlavního stratéga, co se týče výcviku lartonských vojsk. A když je potřeba udělat něco, na co nemá hrabě žaludek? Stačí jen naznačit.

Mortmain.png
Natalia Rutherford
Lady z Forchesteru

*1585

Natalia je druhou manželkou zesnulého Ernesta Rutherforda. Pochází z Navalu, nicméně v Halburnu žije již dlouho. Jedná se o velmi dominantní a silnou osobnost s jasně vyhraněnými názory. Natalia snáší těžce, že se hlavou rodu Rutherfordů stal Connor, který teď může rozhodovat o osudu jejích dcer. Své děti ale miluje, a proto je pravděbodobné, že se hraběti z Forchesteru podřídí, ale jen pro to, aby mohla zůstat se svými dcerami.

stažený soubor (2).png
Erick Duncan
Strážce z Dunwiche

*1587

Erick pochází z Caisteru, ale jen co dosáhl dospělosti, dal se na dráhu strážného, přičemž začínal v jednom klášteru a po několika letech se přihlásil ke strážným v Dunwichi, kde dělá již dodnes. Je to také dobrý přítel lorda Raina d'Auvergne, kterého poznal a se kterým si dobře rozuměl. Často ho na jeho cestách tak doprovází. Erick je skvělý šermíř a pohodový člověk se smyslem pro humor. Je upřímný, ale ví, kdy má držet jazyk za zuby. Má rád ženy a alkohol.

The-Great-Season-2-2.jpg
Miriel Vauville
Baronka z Turesu

*1574

Miriel Vauville je sice chladná, a do jisté míry nepřátelská žena, která nemá potřebu utvářet si falešná přátelství, kterými by marnila čas, ale za to ví, jak zacházet se slovy a jak s nimi kohokoliv odzbrojit. Baronce nechybí elegance a v jejím věku také šarm, kterým hýří. Využívá svého vdovského statusu a dělá co se jí zlíbí (v mezích společenské korektnosti), a rozhodně se nikomu nezodpovídá. Od smrti svého manžela se vyžívá v honosných večírkách a kvalitním alkoholu.

stažený soubor (11).png
tumblr_eb656ac3bb3ca78754208337b8f05dcf_f0d5da06_500.png
Charlie Ritson
Baron z Caefallu

*1589

Charlie se vždy lišil od svých sourozenců. Více se zajímal o zbraně a pouliční bitky.To se vše změnilo, když dostal šanci odjet spolu s tehdejším lordem Atwoodem do ciziny, aby se přidal k armádě. Tam se z nich stali přátelé. Po jejich návratu domů, jej Stefan jmenoval svým rádce a baronem. I přes své postavení nedokáže uhasit v sobě touhu po krásných ženách a alkoholu, kterému holduje, když jej zrovna jeho pán nepotřebuje. Když hrabe není na panství, přebírá veškerou zodpovědnost právě on. I on má vlastního psa, ale na rozdíl od svého pána jej používá výhradně pro lov zvěře, nikoliv lidí.

stažený soubor_859306476753251.png
tumblr_72af7c7eac6635c4d0420a4138102f23_7fdca73e_500.png
Nicolas Solomons
Baron z Ostenu

*1570

Životem zocelený muž, který si vytvořil vlastní zásady a pravidla nehledě na společnost a církev. Jeho Excelence je krutý muž, tresty mu nejsou cizí a rád volí dlouhé a bolestivé potrestání i za sebemenší prohřešek. Je to arogantní muž, který potřebuje cítit ve svých rukou moc; nejspíše proto má rád společnost mladých vesnických děvčat kolem patnáctého roku života. Vybírá si krásné, mladičké dívky coby své služky, ale jakmile mladé děvče vkročí do jeho sídla, navždy se pod ní slehne zem.

stažený soubor.png
unnamed.jpg
Julian Kostov
Baron z Lafky

*1584

Do Menfieldu přišel z Lafky, kde dlouhá léta sloužil baronce Amalii Skyway, která byla jeho opatrovníkem. Julian měl stejný osud jako Lorenzo, rodiče zemřeli, když byl nemluvně. Julian není stejný jako Lorenzo, ale pod křídly baronky byl řádně vychovan. Dlouho Lorenzo potřeboval někoho k sobě, komu by mohl věřit. Juliana znal od mala, byl to jeho dobrý přítel. Lorenzo byl velice rád, že Juliana může přivítat na Menfieldu, rozhodně nechtěl, aby jeho návštěva byla jenom krátká, a proto mu nabídl, aby zůstal s ním

unnamed.png
bottom of page