Roční období:
JARO
Herní novinky:
14.9. 1617
Herní rok 1617
24.10. 1616
Herní rok 1616
27.9. 1615
A Court of Betrayers oficiálně mění svou herní platformu a přechází z discordu na fórum (odkaz na něj naleznete na úvodní stránce nebo zde).
Všechny herní místnosti se dnešním dnem uzamykají (budou volně přístupné ke čtení či hledání starých her, psát do nich ale nepůjde). Jedinou otevřenou místností zůstává Frostford - ta se uzamkne po ukončení právě probíhajícího herního eventu.
Na web byla připsána pravidla týkající se herního fóra.
Počínaje dneškem mají všichni hráči povinnost zaregistrovat se na fórum, pokud tak ještě neučinili.
V případě jakýchkoliv dotazů se hráči i neregistrovaní mohou obrátit na Val nebo Ashkaari.
6.9. 1615
A Court of Betrayers oslaví 23.9. dva roky své existence, a jako minulý rok, i letos čeká na hráče drobná odměna v podobě možnosti vytvoření si dalšího charakteru!
Pozor! Nejedná se o trvalé navýšení maximálního počtu postav!
Možnost vytvořit si šestou postavu mají hráči jak s pěti charaktery, tak ti, kteří ještě nedosáhli maximálního počtu; pro ty bude nabídka trvat po celou dobu jejich hraní. Možnost tvorby šesté postavy nebude platit neustále! Jakmile vám charakter zemře a vrátíte se na původní maximální počet, další postavu si budete moci založit až po smrti jedné z vašich pěti postav.
Výročí A Court of Betrayers!
- Val
Tento rok na váš budu hodnější, a s oběma zavřenýma očima vám možná dovolím i zahraniční hrabata.
14.5. 1615
Herní rok 1615
13.4. 1614
S prvními sněhovými vločkami, usedajícími na zamrzlou půdu, se Halburn ponořuje do těžkých časů. Krutá zima tentokrát není tím jediným problémem, který by jak šlechta, tak i prostý lid, přečkali v teple svých domovů. Po dlouhých sedmi letech zavítala do království další válka; nájemnému vrahu z Kutasu se sice nepodařilo otrávit krále Henryho VI. a zavraždit jeho prvorozeného syna a korunního prince, přesto Halburn s první sněhovou přikrývkou oficiálně vyhlásil Kutasu válku.
8.1. 1614
Herní rok 1614
1.10. 1613
Herní rok 1613
22.6. 1612
Herní rok 1612
2. 4. 1611
Halburn se v posledních měsících zmítal pod nepříjemným morem, který postihl všechny kraje, a všude si vyžádal své oběti. Největší ztrátu utrpěl Frostford, který vlivem moru přišel o svého vévodu. Ani král se nemoci nevyhnul, ale na rozdíl od vévody z Frostfordu, na králově straně stál sám Bůh a dokázal se vyléčit. Mor po čase začal ustupovat, a jakmile se všem zdálo, že se blýská na lepší časy, se královský palác v Ostenu ocitl v chaosu poté, co byla Henrymu VI. donesena hlava jeho jediné dcery, princezny Diany, která byla chladnokrevně zavražděna. Každý byl v očích panovníka vinen, o život přišla více jak polovina služebnictva v paláci, a trestu smrti se nevyhnul ani hrabě z Dunwiche, jehož pečeť a podpis se nacházeli na zfalšovaném dopise u odňaté hlavy princezny. Ve všem tom chaosu se na postu vévody poprvé ocitá žena, Henry VI. jmenuje Adeline Castell novou vévodkyní z Frostfordu.
11. 3. 1611
MOROVÁ RÁNA
Začíná horečkou, třesavkou, bolestmi v kloubech a velkou únavou (1. fáze, stále ještě možnost léčby). Po pár dnech je mor charakterizován hnisavými záněty v uzlinách, tříslech a podpaží (2. fáze). Hnisavá ložiska postupně praskají, nemoc je velmi brzy doprovázena zápalem plic (3. a finální fáze). Úmrtnost - 90%, snadno přenášená vzduchem, především pak u nižší vrstvy s mizernými hygienickými návyky. Ale ani šlechta není zcela chráněna.
Aktuální situace v království a nakažené/zesnulé herní postavy a NPC budou aktualizovány na discordu #vývěska
3. 1. 1611
ROK 1611, příchod jara
S odchodem kruté zimy, kdy sněhovou pokrývku začíná pomalu střídat první zeleň, se celý Halsburn chystá na oslavy příchodu jara. Šlechtici i prostý lid se probouzí k životu. O to více se slaví ve Frostfordu, kde se pomalu připravuje svatba vévody Arthura Castella III. a jeho vyvolené lady Evangeline Burton. Krom toho se šušká o smluvených zásnubách mezi vévodou dcerou, lady Reeve Castell a královým nemanželským, a nedávno znovuobjeveným, synem, baronem Jamesem Bastionem. Jen čas ukáže, co je na tomto připravovaném spojenectví pravdy.
1. 11. 1610
Advent a Štědrý den
1.11. - 1. 12.
Halburn přikryla sněhová peřina. Většina severních cest je neprůjezdná a lidé se živí ze zásob, které nashromáždili za celý rok.
Křesťané se připravují na narození Krista, tedy na Vánoce. Poddaní a šlechta každou neděli zapalují jednu svíci na adventním věnci. Halburnský lid během adventu zdobí své domy jmelím a sušeným ovocem a shání, či vyrábějí dary pro své nejbližší. V poslední adventní neděli, (tzn. 24.11.) je Štědrý den (jednotlivé vánoční hry se mohou táhnout i několik dnů až do jejich individuálních ukončení).
19. 10. 1610
Festival de Tardor “Tardorské slavnosti”
20.10. - 27. 10.
Nejstarší svědectví o slavení Tardoru se váže k Moltenu. V překladu Podzimním slavnostem se obvykle neřekne jinak, než v jejich originálním znění a kromě Moltenu, se slaví ve všech středozemních království od Porta až po Trim. Lidé oslavují úrodu z pomalu se zkracujího roku a tělem i duší se připravují na blížící se zimu. Domy a kolikrát i samotné ošacení se zdobí pestrobarevnými javorovými listy a města jsou plná stánků a živé zábavy, která se často táhne až do ranních hodin. Na trzích naleznete především pozdně sezónní ovoce a zeleninu. Ulicemi se line vůně koláčů z posledních jablek a taverny se mimo čepování piva zbavují zásob burčáku, který v tohle období chutná nejlépe. Chudina mezi radovánkami suší maso, nebo shání a skladuje pšenici, která je pro přežití zimy nezbytná.
Měšťané ve dny Tardoru vyrábí a nosí masky, ve kterých se pokouší podobat lesním zvířatům. Právě proto jsou Tardorské slavnosti populární i mezi šlechtici, kteří se vyžívají v nošení kreativních a drahých škrabošek, jimiž rádi předvádí své bohatství.
Ale i mezi urozenými se najdou tací, kteří svátky využijí jinak. Ti s oblibou nosí obvykle levné převleky, ve kterých se potulují mezi poddanými užívají si tak městskou atmosféru Tardoru.