stažený soubor.png
ezgif-2-1344a5492c3b.gif
Burtonové z Lybsteru a Northburry

„A forest doesn't weep over one tree.”

 

Duby jsou od pradávna považované za posvátné stromy. Dub je symbolem síly, mohutnosti a dlouhověkosti. Poskytuje ochranu a bez kompromisu předává zdraví a sílu. Dubové lesy, které zabírají 85% z celého území Lybsteru, si Burtonové zvolili pro svůj znak.

 

Starý Halburnský rod, známý od třináctého století, kdy si Bianca Beaumont jakožto jediný potomek Beaumontů vzala bohatého obchodníka Benjamina Burtona a jejich děti dále nesly jméno otce, ale titul a pozemky matky. Burtonové nevlastní největší půdu ale chlubí se svou blízkostí k hlavnímu městu, jejichž sousedství z nich dělá ideální obchodní partnery. Rod Burton těží ze všeho, co se jim naskytne. Vzhledem k tomu, že se jim poštěstilo dostat se k pozemkům zalesněným kvalitním dřevem a celou jižní hranici jejich hrabství tvoří moře, je to stavba lodí, která jim zajišťuje neustálý odliv peněz z královské poklady do jejich kapsy. Ty nejkvalitnější lodě pochází z Lybsterských dílen a celá královská námořní flotila vzešla z Lybsterských přístavů, kde kotví.  Kromě lodí, v centru Lybsteru se vyrábí kvalitní sudy, které Burtonové dováží takřka do celého Halburnu, i za jeho hranice. 

Timothy Burton, nynější hrabě Lybsteru a nejváženější slovo Burtonů se těší z královi přízně. Společně s Helen Burton mají čtyři potomky, z nichž jsou dva synové. Ačkoliv celý rod zdědí starší z nich, úctyhodných majetků se v budoucnu mohou těšit oba. Mladší dcery nejsou nijak zanedbány a dostalo se jim nejlepšího vzdělání, pro které je hrabě posílal až do dalekého Tivolli.

Typickým znakem Burtonů jsou hnědé oči.

Update: Po porážce znepřáteleného rodu Altosů z Northburry bylo hrabství Northburry i celým dědičným právem přepsáno do vlastnictví Burtonů. 

Shadow

Současný hrabě

Lancelot-2-ioan-gruffudd-216178_1400_941
stažený soubor.png
b52b349fb3877af9dca021b0861efda9.jpg
download.png
Karlštejn-Castle-6-2-min_edited.jpg

Rodokmen rodu

(posledních pět generací)

Výstřižek.PNG
Rod je ve spojenectví s:
lottwayerb.png
Lottway
stažený soubor.png
Bailey
unnamed.png
Caldaway
Rod je ve sporu s:
erb.png
Taillandier